gydytojo konsultacijai
Vaikų ortopedas–traumatologas – gydytojas specialistas, kuris diagnozuoja ir gydo vaikų judamojo aparato ligas bei traumas.
Vaikų ortopedai-traumatologai rūpinasi kaulų, sąnarių, raumenų, sausgyslių ir stuburo sutrikimais, atsiradusiais dėl traumų, įgimtų anomalijų ar kitų sveikatos problemų.
Šie specialistai sprendžia problemas, tokias kaip stuburo iškrypimas, įgimtos klubų ir pėdų deformacijos, sąnarių displazija, kaulų navikai, cerebrinis paralyžius bei traumos – lūžiai, išnirimai ar raiščių plyšimai.
Vaikų ortopedai-traumatologai taiko konservatyvius ir chirurginius gydymo metodus, pradedant lūžių imobilizacija ir sąnarių echoskopija, baigiant kompleksinėmis stuburo ir sąnarių operacijomis.
Jų tikslas – užtikrinti sveiką vaikų judamojo aparato raidą, atstatyti funkcijas po traumų ar operacijų ir pagerinti pacientų gyvenimo kokybę. Šie specialistai padeda vaikams iki 18 metų, taikydami gydymo metodus, atsižvelgiant į augančio organizmo poreikius.
Vaikų chirurgas ir ortopedas-traumatologas, turintis daugiau nei 25 metų patirtį. Mokslus baigė Vilniaus Universitete, kur įgijo vaikų chirurgo ir ortopedo-traumatologo kvalifikacijas.
Yra Lietuvos vaikų chirurgų ir Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijos narys. Gydytojas konsultuoja vaikų judamojo aparato sutrikimų atvejais.
Kalba lietuvių ir rusų kalbomis. Konsultuoja „Ortopedijos Centre“ Vilniuje.
Vaikų ortopedas-traumatologas, aktyviai dalyvaujantis tarptautiniuose kongresuose ir moksliniuose darbuose. Mokslus baigė Vilniaus Universitete, baigęs vaikų chirurgijos rezidentūrą.
Yra Lietuvos vaikų chirurgų, vaikų ortopedų-traumatologų ir ortopedų-traumatologų draugijų narys. Konsultuoja esant traumoms, deformacijoms ir raidos sutrikimams.
Kalba lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Konsultuoja „Ortopedijos Centre“ Vilniuje.
Patyręs vaikų chirurgas ir ortopedas-traumatologas, turintis daugiau nei 40 metų patirtį. Mokslus baigė Vilniaus Universitete, nuolat tobulinasi Lietuvoje ir užsienyje.
Yra Lietuvos vaikų chirurgų ir vaikų ortopedų-traumatologų draugijų narys. Gydytojas konsultuoja vaikų stuburo, sąnarių ir kaulų patologijos klausimais.
Kalba lietuvių ir rusų kalbomis. Konsultuoja „Ortopedijos Centre“ Vilniuje.
Gydytoja specializuojasi vaikų judamojo aparato ligų ir traumų gydyme. Mokslus baigė Vilniaus Universitete, įgydama medicinos gydytojos ir ortopedės-traumatologės kvalifikacijas.
Stažavosi Vokietijoje, Austrijoje ir Ispanijoje. Yra Lietuvos ortopedų-traumatologų ir vaikų ortopedų-traumatologų draugijų narė. Konsultuoja traumų, deformacijų bei displazijos atvejais.
Kalba lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Konsultuoja „Ortopedijos Centre“ Vilniuje.
Vaikų ortopedas-traumatologas, specializuojantis judamojo aparato traumų ir stuburo deformacijų gydyme. Mokslus baigė Vilniaus Universitete, vėliau įgijo ortopedo-traumatologo kvalifikaciją.
Stažavosi AOTrauma ir EPOS kursuose. Yra Lietuvos ortopedų-traumatologų draugijos narys.
Kalba lietuvių ir anglų kalbomis. Konsultuoja „Ortopedijos Centre“ Klaipėdoje.
Gydytojas su ilgamete patirtimi vaikų chirurgijos ir ortopedijos srityje.
Mokslus baigė Vilniaus Universitete ir toliau gilino žinias tarptautinėse stažuotėse Austrijoje, Slovakijoje ir kitose šalyse. Yra Lietuvos vaikų ortopedų-traumatologų draugijos narys.
Kalba lietuvių kalba. Konsultuoja „Ortopedijos Centre“ Klaipėdoje.
Vaikų ortopedė-traumatologė, turinti ilgametės patirties vaikų raumenų ir skeleto sistemos patologijų diagnostikoje bei gydyme. Mokslus baigė Kauno Medicinos Universitete, įgydama ortopedės-traumatologės kvalifikaciją.
Nuolat gilina žinias tarptautinėse konferencijose ir specializuotuose kursuose. Yra Lietuvos reabilitologų asociacijos ir Lietuvos skausmo draugijos narė.
Gydytoja konsultuoja lietuvių ir anglų kalbomis „Ortopedijos Centre“ Kaune.
Stuburo deformacijos, tokios kaip skoliozė, kifozė ar lordozė, dažnai pasireiškia intensyvaus augimo laikotarpiais.
Ankstyvos stadijos gali būti beveik nepastebimos, todėl būtina stebėti vaiko laikyseną. Negydomos deformacijos gali sukelti skausmą, apriboti judėjimą ar net vidaus organų funkcijos sutrikimus.
Profilaktiniai ortopedo patikra ir gydymas specialiomis korsetavimo technikomis ar operacijomis padeda išvengti rimtų komplikacijų.
Įgimta sąnarių displazija dažniausiai pasireiškia klubo sąnaryje ir yra viena iš pagrindinių ankstyvų vaikų sąnarių problemų priežasčių.
Jei negydoma, gali sukelti sąnario nestabilumą, išnirimus ir vaikščiojimo sutrikimus. Diagnostikai dažnai naudojama echoskopija, o gydymui – specialūs įtvarai arba chirurginė intervencija.
Įgimtos kaulų deformacijos, tokios kaip šleivapėdystė, plokščiapėdystė ar krūtinės ląstos anomalijos, gali turėti ilgalaikį poveikį vaikų judėjimui ir laikysenai.
Ankstyva diagnozė leidžia koreguoti deformacijas naudojant ortopedinius įtvarus, terapiją ar, sudėtingesniais atvejais, chirurgiją.
Vaikai dėl aktyvios veiklos dažnai patiria šias traumas:
Nors retesnė, ši patologija gali paveikti vaikų kaulus ar minkštuosius audinius.
Laiku atlikta diagnostika (biopsijos, vaizdiniai tyrimai) yra itin svarbi veiksmingam gydymui.
Ši būklė paveikia judamąjį aparatą, sukeldama raumenų spazmus ar deformacijas.
Gydymas apima reabilitaciją, ortopedinius įtvarus, o kartais ir chirurginį koregavimą.
Įgimtos patologijos, tokios kaip klubų displazija ar stuburo iškrypimai, paprastai reikalauja ilgalaikio gydymo nuo ankstyvos vaikystės.
Įgytos patologijos, dažniausiai atsirandančios po traumų ar intensyvaus fizinio krūvio, paprastai būna laikinos, tačiau netinkamai gydomos gali virsti lėtinėmis problemomis.
Abi šios grupės reikalauja savalaikės diagnostikos ir gydymo, kad būtų išvengta ilgalaikių pasekmių.
Minimaliai invazinės procedūros, skirtos sąnarių traumų, raiščių plyšimų ar kremzlės pažeidimų diagnostikai ir gydymui.
Šios operacijos atliekamos per mažus pjūvius, naudojant specialią kamerą ir įrankius.
Pavyzdys: 12 metų paauglys, patyręs kelio sąnario traumą futbolo treniruotėje. Atlikus artroskopiją, diagnozuotas menisko plyšimas, kuris sėkmingai sutaisytas operacijos metu. Pacientas po 6 savaičių grįžo į treniruotes.
Protezavimas taikomas vaikams su stipria sąnarių degeneracija arba dėl traumų atsiradusiems smarkiems pažeidimams.
Modernūs protezai leidžia atkurti pažeistų sąnarių judrumą ir sumažinti skausmą.
Pavyzdys: 15 metų pacientė, serganti įgimta klubo sąnario displazija, dėl kurios buvo prarasta judesių laisvė. Po klubo sąnario protezavimo pacientė atgavo pilną judrumą ir galėjo gyventi aktyvų gyvenimą.
Šis gydymas skirtas stabilizuoti lūžusius kaulus ir užtikrinti tinkamą gijimą.
Naudojamas gipsas, įtvarai arba lengvos tvirtinimo medžiagos. Radiologinė kontrolė leidžia stebėti gijimo eigą.
Pavyzdys: 9 metų vaikas, patyręs rankos dilbio kaulo lūžį žaidžiant. Po kontrolinės rentgeno nuotraukos ir 6 savaičių imobilizacijos gipsu, lūžis sėkmingai sugijo.
Individualūs planai apima fizioterapiją, mankštas ir reabilitacijos procedūras, skirtas atkurti judėjimo funkciją.
Pavyzdys: 11 metų pacientas, kuriam po peties išnirimo buvo paskirtas specialus reabilitacijos planas, apimantis kineziterapiją ir laikysenos korekciją. Per 8 savaites atkurta pilna peties funkcija.
Regeneracinė terapija, kuri stimuliuoja pažeistų audinių gijimą naudojant paciento kraujo plazmą.
Ši terapija mažina uždegimą ir skatina gijimą po traumų ar chirurginių intervencijų.
Pavyzdys: 14 metų mergaitė su Achilo sausgyslės uždegimu, atsiradusiu dėl intensyvių šokių treniruočių. Po PRP terapijos ir trumpalaikės reabilitacijos skausmas sumažėjo ir ji grįžo į šokius po 4 savaičių.
Simptomas arba situacija | Priežastis kreiptis |
---|---|
Vaikas skundžiasi nugaros, kojų ar sąnarių skausmais | Tokie skausmai gali rodyti ankstyvas sąnarių uždegimo, augimo zonų problemų arba stuburo deformacijų stadijas. Negydomi simptomai gali progresuoti, trikdyti vaiko judrumą ar vystymąsi. |
Pastebimas nenatūralus eisenos kampas ar šlubavimas | Šlubavimas ar pasikeitusi eisena gali būti susijusi su klubo sąnario displazija, raumenų silpnumu arba pėdos deformacijomis, tokiomis kaip plokščiapėdystė. Ankstyvas gydymas užtikrina teisingą tolimesnę vaiko judesių biomechaniką. |
Po traumos sąnarys patinsta, atsiranda mėlynės | Patinimas ir mėlynės dažnai signalizuoja apie raiščių plyšimus, sąnario išnirimus ar kaulų lūžius. Neatidėliotina diagnostika ir gydymas padeda išvengti ilgalaikių komplikacijų. |
Stuburo laikysenos pokyčiai arba asimetrija | Asimetriška laikysena, pvz., vieno peties laikymas aukščiau ar nugaros išlinkimai, gali būti ankstyvas skoliozės ar kifozės požymis. Ankstyvas ortopedo įvertinimas ir gydymas užkerta kelią deformacijų progresavimui. |
Įtariami įgimti kaulų ar sąnarių sutrikimai | Gimus kūdikiui su pastebimais sąnarių ar kaulų pokyčiais, pvz., klubo sąnario displazija ar šleivapėdyste, būtina ankstyva diagnostika ir gydymo plano sudarymas. Tai padeda išvengti ilgalaikių vystymosi sutrikimų. |
Lėtai gyjantys lūžiai arba nuolatinis skausmas po traumos | Netinkamai sugyję lūžiai ar lėtinis skausmas gali reikšti kaulų regeneracijos problemas arba uždegiminius procesus. Laiku kreipiantis į specialistą galima užtikrinti tinkamą gijimą. |
Ribotas sąnarių judrumas arba skausmas judant | Šie simptomai gali būti artrito, kremzlės pažeidimų ar sąnarių vystymosi sutrikimų požymiai. Savalaikis gydymas padeda atkurti normalų judrumą ir sumažinti skausmą. |
Kūdikiams – asimetriškas kojų judrumas ar sąnarių nestabilumas | Kūdikių judesių asimetrija dažnai signalizuoja apie klubo sąnario displaziją. Ankstyva echoskopija leidžia tiksliai nustatyti problemą ir pritaikyti gydymą pagal situaciją. |
Dažnos traumos sportuojant ar aktyviai žaidžiant | Vaikams, kurie dažnai patiria traumas, gali būti reikalinga ortopedo konsultacija dėl raumenų ar kaulų silpnumo, arba prevencijos planų sudarymas. Tai padeda sumažinti traumų riziką ateityje. |
Partneriai
Kontaktai Vilniuje
Adresas:
Kalvarijų g. 62, 09304 Vilnius
Telefonas: +370 52 733402
El. paštas: vilnius@orto.lt
El. parduotuvė www.e-orto.lt
Darbo laikas:
I-V 9:00 - 18:00,
VI 9:00 - 15:00
Kontaktai Kaune
Adresas:
Jonavos g. 16, 44269 Kaunas
Telefonas: +370 37 332 279
El. paštas: kaunas@orto.lt
El. parduotuvė www.e-orto.lt
Darbo laikas:
I-V 9:00 - 18:00,
VI 9:00 - 15:00
Kontaktai Klaipėdoje
Adresas:
Danės g. 9, 92117 Klaipėda
Telefonas: +370 46 256 102
El. paštas: klaipeda@orto.lt
El. parduotuvė www.e-orto.lt
Darbo laikas:
I-V 9:00 - 18:00,
VI 9:00 - 15:00
Kontaktinė informacija
UAB "Ortopedijos centras"
Įmonės kodas 223916310
PVM mokėtojo kodas LT239163113
Adresas:
Kalvarijų g. 62, 09304 Vilnius
Telefonas: +370 52 733402
El. paštas: info@orto.lt
El. parduotuvė www.e-orto.lt