SMŪGINĖ BANGOS TERAPIJA – nauja fizioterapijos paslauga ORTOPEDIJOS CENTRE VILNIUJE
Tai unikalus, neinvazinis sprendimas su raumenų – skeleto sistema susijusioms problemoms spręsti.
Kokiu principu veikia smūginė bangų terapija?
Mechaninė energija perduodama į poveikio vietą, ji stimuliuoja gijimo ir regeneracijos procesus. Nefokusuotos bangos prasiskverbia pro odą ir audinyje pasiskirsto radialiniu būdu. Įsiskverbimo gylis iki 7 cm. Kūnas reaguoja į terapiją atsakydamas padidėjusia medžiagų apykaita aplink skausmo sritį, o tai greitina gijimo procesą ir slopina skausmą. Smūginė bangų terapija taip pat gerina audinių kraujotaką, skatina kolageno skaidulų sintezę, skaido kalcinatus, gydo lėtinį uždegimą, mažina raumenų spazmus ir audinių tempimą.
Šios terapijos gydomasis poveikis:
Skausmo malšinimas (analgezinis poveikis) – padidintas P medžiagos „išplovimas“, raumenų įtampos sumažinimas.
Gijimo spartinimas – padidina kolageno gamybą, pagerina metabolizmą ir mikrocirkuliaciją.
Mobilumo atkūrimas – padidina kalcio įsisavinimą.
Smūginės bangų terapijos poveikis pastebimas gana greitai – dažniausiai jau po 3-6 procedūrų jaučiamas ženklus pagerėjimas. Vienos procedūros trukmė iki 10 minučių. Procedūras tikslinga atlikti kas 5-7 dienas.
Specialaus pasiruošimo procedūrai nereikia. Procedūros metu Jums nebus taikomas nuskausminimas, todėl procedūros vietoje gali paskaudėti. Siekiant sumažinti skausmą rekomenduojama ant gydymo srities prieš procedūrą ir po jos – 5–10-čiai minučių uždėti maišelį su ledu.
Smūginė bangos terapija galėtų padėti:
Ūmios būklės
Ūmios būklės susijusios su ilgiau nei 3 mėnesius trunkančiu skausmu. Šių būklių atveju, SBT pasižymi analgeziniu ir antiedeminiu poveikiu, gerina mikrocirkuliaciją, spartina vietinį metabolizmą, greitina gijimo (sveikimo) procesą ir sukelia miorelaksaciją.
Lėtinės būklės
Lėtinės būklės yra susijusios su ilgiau nei 3-6 mėnesius trunkančiu skausmu, kuris neišnyksta netgi pašalinus trigerinius veiksnius. Šių būklių atveju, SBT sukelia miorelaksaciją, pasižymi analgeziniu, antiedeminiu poveikiu, pagerina raumenų masės mitybą, tonizuoja raumenų struktūras ir visą organizmą, pasižymi vazodilataciniu poveikiu, spartina vietinį metabolizmą ir mikro cirkuliaciją, greitina regeneracinius procesus ir kolageno gamybą giliau esančiose struktūrose.
Trigeriniai taškai, miogeliozės
Trigeriniai taškai yra hiperjautrūs taškai, esantys skeleto raumenyse arba raumenų fascijose, kurie yra skausmingi liečiant ir kurie yra skausmo, jautrumo ir autonominio fenomeno atsiradimo priežastimi. SBT gydo trigerinius taškus ženklaus miorelaksacijos poveikio, pagerėjusios mikrocirkuliacijos, suintensyvėjusio metabolizmo gydomame audinyje, anagelzijos bei antiedeminio poveikio dėka. Galimos indikacijos apima skausmą juosmeninėje stuburo dalyje, lumboišialginį sindromą, būkles po stuburgalio lūžių, peties skausmus, kaklinės stuburo dalies blokadas, pečių ir kaklo, skausmą, skausmingus kelius, galvos skausmą, migreną ir vertigo (galvos svaigimą). Skausmu besiskundžiančių pacientų tarpe trigeriniai taškai nustatomi 60% atvejų!
Kalcifikacija, kalkarija
Kauliniai gumburai sausgyslės prisitvirtinimo prie kaulų vietose, sukelia stiprų skausmą, kuris riboja judesius arba visai neleidžia judėti. SBT sukelia palaipsnę mechaninę ir vėliau ilgalaikę biocheminę dekalcifikaciją, pasižymi ženkliu analgeziniu poveikiu, spartina mikrocirkuliaciją ir vietos metabolizmą, pasižymi trofiniu, hipereminiu, antiedeminiu ir analgeziniu poveikiu.
Entezopatija
Entezopatija yra entezų uždegimas. Pavyzdžiais gali būti pondoartropatija, tokia kaip ankilozuojantis spondilitas, plantarinis fascitas ir Achilo sausgyslės tendinitas.
Tendinitas
Tendinitas yra skausmingas sausgyslės uždegimas. Tendinopatija yra pažeidimas, kurį sukelia raumenų perkrova, dėl kurios raumenų skaidulose atsiranda micro įplyšimai, dėl kurių, savo ruožtu, padaugėja sausgyslės atstatinių (kamieninių) ląstelių ir atsiranda uždegiminių (somatinių) ląstelių trūkumas. Dėl to gali sumažėti tempimo stiprumo riba ir padidėti sausgyslės nutrūkimo galimybė. Paprastai tendinitas siejamas su uždegimo apimta kūno dalimi, pvz. Achilo sausgyslės tendinitas (pažeista Achilo sausgyslė), girnelės tendinitas (šuolininko kelis, pažeista pėdos sausgyslė). Dėl nuolatinės lėtinės sausgyslių perkrovos, kolageno matricoje atsiranda mikroskopinių įplyšimų, kurie palaipsniui silpnina audinį.
Dažniausios indikacijos:
Kulno pentinas (calcar calcanei) ir Plantarinis fascitas