Naujienos

Atgal

Naujienos / 2020 05 02 Mediven® kompresinės rankovės - būtina rankos tinimo prevencinė ir gydymo priemonė

Mediven® kompresinės rankovės - moksliškai patvirtintas metodas rankos tinimų gydymui ir prevencijai

Dėl papildomos informacijos ir specialisto konsultacijos, susiekite su mumis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

 

Kas yra kompresinės rankovės?

Kompresinės rankovės sukurtos dėvėti tam, kad išvengtumėte rankų tinimo ir limfedemos. Kartais, įvairių operacijų metu, tenka pašalinti pažasties srities limfmazgius (dažniausiai operuojant dėl krūties vėžio). Limfmazgių pašalinimas (limfadenektomija) sutrikto limfos tekėjimą ir ji kaupiasi rankoje.

Ar jums gali grėsti limfedema?

Tikimybė, jog po operacijos išsivystys limfedema, didėja nuo daugelio faktorių – daug pašalintų limfmazgių, didelė operacija, švitinimas, chemoterapija, viršvoris ir nutukimas. Tokiais atvejais puiki idėja yra dėvėti kompresines rankoves, kad išvengtumėte galimų komplikacijų.

Kokie yra limfedemos simptomai?

Limfedemos simptomai gali būti labai įvairūs: šiltesnė, paraudusi ranka, jaučiamas sunkumas judant, jaučiamas alkūnės srities tempimas, jaučiamas peties sąnario tempimas. Rankos sausgyslės ar venos gali tampi sunkiau matomos dėl odos patinimo. Dažnai žmonės pastebi, kad viena ranka netelpa į dažnai nešiojamus drabužius, veržia laikrodis, žiedai. Gali ranką niežėti, išberti.

Kaip limfedema gydoma ir kaip jos išvengti?

Taisyklė galiojanti daugeliui ligų – kuo anksčiau pastebėsime limfedemą ir ją gydysime, tuo gydymas bus efektyvesnis ir nereikės jaudintis dėl komplikacijų. Rankos storio pasikeitimas 2 cm jau pasufleruoja mums, jog vystosi limfedema, tačiau tokio pasikeitimo galite ir nepastebėti. Pajautus betkuriuos simptomus yra svarbu kreiptis į gydytoją, net jeigu simptomai praeina savaime. Patyręs specialistas visada žinos, jog reikalinga ankstyva pagalba. 

Limfedema dažniausiai išsivysto nuo 1 iki 5 metų po operacijos. Jeigu limfedema išsivysto vėliau, tai būna šokas moteriai. Laimei egzistuoja tikrai daug būdų limfedemos išvengti - masažai, drenažai, kompresinė terapija ir t.t.

Ar kompresinės rankovės iš tiesų veikia?

Svarbu žinoti, jog kompresinė terapija rankovėmis yra patvirtintas ir efektyvus gydymo ir prevencijos metodas ir didžioji dauguma pacienčių jaučia palengvėjimą. 

Pietų Australijos mokslininkų studijoje lyginami visi konservatyvaus limfedemos gydymo metodai – manualinis masažas, pneumatinės pompos, lazerinė terapija, fizinė mankšta. 

 

Pietų Australijos universiteto, anatomijos departamento atlikta studija, gydant moteris, kurioms po krūties vėžio operacijos išsivystė limfedema. Aiškiai matome, jog kompresinė terapija naudojama kaip vienintelis gydymas, efektyvumu nenusileidžia lazerio terapijai ir lenkia kaikuriuos kitus gydymo metos (pratimus, galūnės pakėlimus bei savarankišką masažą).

Svarbiausias pastebėjimas yra tas, kad limfodrenažinio masažo veiksmingumas padidėja kone dvigubai, kai moterys dėvi kompresines rankoves. Tai tik įrodo, jog limfedemos, kaip ir daugelio ligų gydymas turi būti kompleksinis.

 

 

 

 

 

 

Plačiau sužinoti apie kompresines rankoves ir limfedemą galite mūsų "Informacija Klientui" skyriuje, o dėl specialisto konsultacijos galite susisiekti su mumis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Partneriai