Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas – tai specialistas, padedantis atkurti sveikatos funkcijas ir pagerinti gyvenimo kokybę po ligų, traumų ar operacijų.

Šie gydytojai specializuojasi gydant judamojo-atramos aparato, nervų, kraujotakos, virškinimo bei kitų sistemų sutrikimus, taip pat konsultuoja dėl sveikos gyvensenos ir ergonomikos.

Jie sudaro individualias reabilitacijos programas, stebi gydymo efektyvumą ir prireikus koreguoja planą, pasitelkdami kineziterapiją, fizioterapiją, masažą bei kitus nemedikamentinius metodus.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo tikslas – maksimaliai atkurti paciento funkcines galimybes ir savarankiškumą, naudojant šiuolaikines gydymo technologijas bei metodikas.

„Ortopedijos Centro“ fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai teikia kvalifikuotas konsultacijas ir taiko kompleksinį požiūrį į paciento sveikatos gerinimą.

„Ortopedijos Centras“ teikiamos paslaugos:

  • Gydytojų–fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistų konsultacijos;
  • Diagnostika – judesio analizė, fiziologinių funkcijų vertinimas, ergonomikos patarimai, lėtinio skausmo priežasčių nustatymas;
  • Gydymas – individualios reabilitacijos programos, kineziterapija, fizioterapija, masažas, hidroterapija, sausgyslių uždegimų (tendinopatijų) reabilitacija, traumų ir pooperacinis gydymas.
  • Registruokitės konsultacijai telefonu:

„Ortopedijos Centre“dirbantys fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai

Gydytoja Gabrielė Kudirkė – fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, kuri specializuojasi lėtinio skausmo, galvos skausmo (migrenų) valdyme ir reabilitacijoje po traumų bei operacijų.

Mokslus baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kur įgijo medicinos magistro laipsnį ir fizinės medicinos bei reabilitacijos gydytojo kvalifikaciją.

Stažuojasi ir dalyvauja konferencijose Lietuvoje bei užsienyje, tobulindama žinias šiuolaikinės reabilitacijos, fizioterapijos ir kineziterapijos srityse. Gydytoja taip pat aktyviai dalyvauja profesiniuose renginiuose, kuriuose pristato naujoves reabilitacijos medicinoje.

Gydytoja kalba lietuvių ir anglų kalbomis. Konsultuoja „Ortopedijos Centre“ Kaune.

Dažniausios būklės kurias gydo fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai

Judamojo-atramos aparato sutrikimai

  • Tendinopatijos (sausgyslių uždegimai) – šios būklės dažniausiai pasireiškia didelio krūvio metu arba esant ilgalaikei netaisyklingai laikysenai. Gydymas apima kineziterapiją, fizioterapiją ir manualinę terapiją.
  • Artritas ir artrozė – lėtiniai uždegiminiai arba degeneraciniai sąnarių pažeidimai, kurie sukelia skausmą ir riboja judėjimą. Gydomi fizioterapijos metodais, judesio terapija, o esant reikalui – ergoterapija.
  • Stuburo skausmai – dažniausiai pasireiškia dėl tarpslankstelinių diskų išvaržų, laikysenos sutrikimų arba raumenų disbalanso. Gydymui naudojami fizioterapiniai pratimai ir stuburo stabilizavimo technikos.

Traumos ir pooperacinė reabilitacija

  • Sportinės traumos – raiščių plyšimai, raumenų patempimai ar kaulų lūžiai. Taikomi pratimai raumenų jėgai ir lankstumui atkurti, naudojamos specialios treniruoklių programos.
  • Pooperacines būklės – reabilitacija po sąnarių endoprotezavimo ar ortopedinių operacijų padeda atkurti judėjimą ir sumažinti skausmą. Šioms būklėms gydyti dažniausiai naudojama kineziterapija, fizioterapija ir specializuoti masažai.

Lėtinis skausmas ir jo valdymas

  • Nugaros ir kaklo skausmai – sukelti sėdimo darbo, netaisyklingos laikysenos ar degeneracinių procesų. Taikoma kineziterapija ir elektrostimuliacija raumenų atsipalaidavimui bei skausmo mažinimui.
  • Galvos skausmai – migrenos ir įtampos tipo skausmai dažnai susiję su raumenų įsitempimu ar nervų pažeidimu. Reabilitacija apima fizinių veiksnių terapiją, pvz., elektroterapiją ir akupunktūrą.

Neurologinės būklės

  • Judėjimo sutrikimai po insulto – siekiama atkurti paciento mobilumą ir motorinius įgūdžius per intensyvią kineziterapiją ir specializuotus pratimus.
  • Neuropatijos – periferinių nervų pažeidimai, sukeliantys dilgčiojimą ar raumenų silpnumą, gydomi naudojant fizioterapiją ir manualinę terapiją nervų funkcijoms gerinti.

Kraujotakos ir kvėpavimo sistemų sutrikimai

  • Po miokardo infarkto – reabilitacija orientuota į širdies funkcijos atkūrimą, fizinio aktyvumo palaikymą ir kvėpavimo funkcijų gerinimą. Taikoma speciali kineziterapija ir širdies treniruotės.
  • Kvėpavimo funkcijos gerinimas – po infekcijų ar ligų, tokių kaip COVID-19, naudojamos kvėpavimo terapijos ir fizioterapinės procedūros.

Ergonomikos ir laikysenos problemos

  • Ergonomikos patarimai – gydytojas padeda koreguoti darbo aplinką ir laikyseną, mažinant raumenų įtampą.
  • Pratimai laikysenai gerinti – individualiai sudaromi pratimų kompleksai, skirti stuburo ir raumenų balansui atkurti.

Kada kreiptis į fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją?

Simptomai ar situacijos Paaiškinimas
Lėtinis skausmas Skausmas, trunkantis ilgiau nei 3 mėnesius, gali būti nugaros, sąnarių ar raumenų disbalanso pasekmė. Fizinės medicinos gydytojas padeda nustatyti priežastį ir sukuria individualų gydymo planą.
Pooperacinė reabilitacija Reabilitacija būtina po sąnarių endoprotezavimo, stuburo ar kitų ortopedinių operacijų. Ji padeda atkurti judėjimą ir sumažinti skausmą.
Traumos Reabilitacija po kaulų lūžių, raiščių plyšimų ar kitų judamojo aparato traumų padeda atkurti funkcionalumą ir greitina gijimą.
Judamojo aparato skausmai Stuburo, sąnarių ar sausgyslių skausmai, atsirandantys dėl uždegimų, degeneracinių pokyčių ar raumenų disbalanso, efektyviai gydomi kineziterapija ir fizioterapija.
Laikysenos sutrikimai Netaisyklinga laikysena ar skoliozė gali sukelti lėtinį skausmą ir diskomfortą. Gydytojas padeda koreguoti laikyseną per specialiai pacientui pritaikytus pratimus.
Neurologinės būklės Po insulto, galvos smegenų traumos ar periferinių nervų pažeidimų atliekama reabilitacija padeda atkurti motorines ir sensorines funkcijas.
Kvėpavimo ir kraujotakos problemos Reabilitacija po širdies ir kvėpavimo ligų, tokių kaip miokardo infarktas ar lėtinė obstrukcinė plaučių liga, skatina greitesnį atsigavimą ir funkcijų atkūrimą.
Ergonomikos ir gyvenimo būdo klausimai Gydytojas konsultuoja dėl darbo vietos ergonomikos, fizinio aktyvumo ir sveiko gyvenimo būdo, kas padeda išvengti sveikatos problemų ateityje.

Kaip pasiruošti vizitui pas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją?

  1. Surinkite visus ankstesnių tyrimų rezultatus
    • Pateikite kineziterapijos, fizioterapijos, rentgeno, MRT ar KT tyrimų rezultatus.
    • Turėkite gydytojų siuntimus su diagnozėmis ar įtarimais.
    • Jei buvo atliktos procedūros ar reabilitacija, pateikite jų ataskaitas.
  2. Atkreipkite dėmesį į savo simptomus ir būklę
    • Nurodykite skausmo ar kitų simptomų pobūdį, trukmę ir intensyvumą.
    • Užfiksuokite, kokie veiksniai juos stiprina ar mažina (pvz., fizinė veikla, poilsis).
    • Pažymėkite, kaip simptomai veikia kasdienę veiklą (pvz., vaikščiojimą, darbą, miegą).
  3. Pasiruoškite pateikti informaciją apie savo sveikatos istoriją
    • Informuokite gydytoją apie ankstesnes traumas, operacijas ar reabilitacijos kursus.
    • Paminėkite lėtines ligas (pvz., artritą, diabetą, hipertenziją) ir jų poveikį jūsų būklei.
    • Pateikite informaciją apie vartojamus vaistus, ypač tuos, kurie veikia raumenis ar nervų sistemą.